Планування кухні і кухонних меблів у будинку: правила і рекомендації
Оцініть статтю!
Завдяки сучасним кухонним меблям, правильне планування кухні в домі сьогодні практично не знає обмежень. Все, що намалює наша уява, може бути втілене за допомогою правильно організованого простору із вбудованою технікою. Враховуючи правила планування кухні, ви зможете відтворити інтер’єр, в якому все буде гармонійно і зручно. Важливо, щоб правильне планування кухні виходило з розмірів приміщення і з типу будинку. Брежневка, хрущовка, ленінградка, чешка – власники таких квартир в Україні повинні враховувати особливості побудови кухні при правильному плануванні.
Основна умова правильного планування кухні в домі – зручність для господині та усіх членів родини. Правила планування дачної кухні передбачають наявність робочого трикутника. Холодильник, плита і мийка повинні розташовуватись на певній відстані. Для малогабаритної кухні – це 60 см. Власникам кімнат маленького розміру правила планування рекомендують збільшити площу. До прикладу, кухня з балконом або з лоджією в приватному будинку може бути розширена за рахунок додаткового простору. Велике значення має і інтер’єр кухні в будинку за містом чи в квартирі. Якщо ваша кухня з газовим котлом або газовою колонкою, то правила планування дозволяють сховати обладнання в підвісну шафу. У випадку з вентиляційною шахтою її можна облагородити під колір панелей. При цьому всі меблі повинні бути виконані в одному стилі – класика це чи модерн.
Типи правильного планування кухні в панельному домі
Приступаючи до правильного планування, потрібно обміркувати всі варіанти його майбутнього призначення. В інтернет-магазині «Мобстер» працюють спеціалісти, котрі порадять вам, як облаштувати кухню. В залежності від того, якою є ваша кухня (без вікон, з одним чи з двома вікнами, зі спальним місцем чи без нього), вам підкажуть, які меблі краще обрати. Існують такі правила планування типової кухні:
- Планування літерою Г, яка відповідно до правил підходить для маленької кухні від 6 м2. Із таким кутовим плануванням можна ефективно влаштувати робочий трикутник.
- Пряме планування для маленької площі від 5 м2, в якій всі меблі розташовують в одну лінію вздовж стіни. Підходить для вузької довгої кухні або кімнати у вітальні.
- Планування літерою П для кімнат площею від 12 м2. Меблі розташовують по трьох стінах кімнати. Можливе П-подібне планування і при 6 м2 для кухні, яка сполучена з вітальнею.
- Паралельне пряме планування від 10 м2, в якому меблі розміщуються у дві лінії.
- Планування кімнати з островом. Підходить для приміщень великої площі – від 20 м2. В центрі встановлюють робочий стіл з плитою чи мийкою без верхніх шаф.
- Кругове планування, яке підходить для кухні з еркером. Робочі зони розміщуються в одну лінію, але за дугою.
Для того, щоб підібрати правильне планування кухні і дизайн, можна спочатку використовувати конструктор для моделювання майбутнього приміщення. Це дозволить уникнути помилок і зекономити ваш час і гроші.